Meniny má Marek, Izmael, Marko, Markus

ObecHuncovce
Obec Huncovce
ObecHuncovce

Nenašli ste čo ste hľadali ?

BedmintonBedmintonBedmintonBedmintonBedmintonBedmintonBedmintonBedmintonBedmintonBedmintonBedmintonBedmintonBedmintonBedmintonBedminton

(c) Kačmárová

Miesto:

• telocvičňa ZŠ Huncovce,
  • k dispozícií sú 4 ihriská.

Podmienky:

• športová obuv
  • možnosť zapožičania rakiet a košíkov
  • možnosť objednania ihriska na požadovanú hodinu
                                            (bližšie info Ing. Jozef Kurila, tel.č.:  0910 310 010),
  • deti do 12 rokov v sprievode rodiča alebo osoby staršej ako 16 rokov.

Hracie časy platné od 15. októbra 2020:

• UTOROK: od 18,00 hod. (podľa dohody s p. Kurilom)
  • ŠTVRTOK: od 18,00 hod. (podľa dohody s p. Kurilom)
  • NEDEĽA: od 18,00 hod. (podľa dohody s p. Kurilom)

Dátum poslednej aktualizácie: 28.09.2022 18:30

História klubu

(c)mk

Bedminton v Huncovciach začal písať svoju históriu na jar 2011, keď sme s dovolením vtedajšej riaditeľky ZŠ namaľovali v školskej telocvični čiary a pripravili siete pre regulárny, súťažný bedminton v obci Huncovce. Prázdniny sme už využívali na tréningy a v zimných mesiacoch sme na prelome rokov 2011/2012 zorganizovali prvý miestny turnaj v bedmintone.

(c) mk

V nasledujúcom roku 2012 sme zaregistrovali športový klub bedmintonu pod názvom VEVA Huncovce, čím sme položili základy pre zapojenie sa do súťaži organizovaných SZBe. V sezóne 2012/2013 sme prihlásili naše zmiešané družstvo do 3. ligy skupina východ.

V čase vzniku nášho klubu bola situácia v bedmintone v podtatranskom regióne celkom odlišná ako ju môžeme vidieť dnes. Zakladateľom bedmintonu  v Poprade je pán Jozef Galajda a samotné začiatky tohto športu sa tradujú do roku 2008, keď sa začalo hrávať v telocvični oproti zimnému štadiónu. Práve tu vzniklo aj prvé družstvo BFA Poprad, ktoré sa prihlásilo do súťaže v sezóne 2009/2010. Následne sa bedminton ujal aj v telocvični v Strážkach a podmienky pre tento šport vytvorili aj Spišská BeláLendak. Staršiu tradíciu v regióne má už len bedminton v Spišskej Novej Vsi. Z celoštátneho pohľadu má dlhodobo veľmi dobrú úroveň a tradíciu bedminton v Košiciach a v Prešove.

Veľkým prínosom pre bedminton v našom regióne bolo vytvorenie výborných podmienok aj pre profesionálny bedminton.
V rokoch 2014-2016 boli totiž v Poprade-Matejovciach a v Kežmarku postavené dve úplne nové športové haly s vynikajúcimi podmienkami pre tento šport, čím sme sa v tomto smere dostali v rámci Slovenska na špičku. Avšak aby sme sa dotiahli na vyššiu úroveň aj po hráčskej stránke bola a ustavične aj je potrebná konfrontácia s najlepšími hráčmi, čo v praxi znamená neustále zapájanie hráčov klubu do súťaží, venovanie sa mládeži, organizovanie turnajov, pretože len tak je možné pozdvihnúť úroveň bedmintonu v našom regióne. A práve v tom zohráva náš oddiel, VEVA HUNCOVCE, veľmi dôležitú a nezastupiteľnú úlohu. Veľmi nás teší, že o tento šport prejavuje záujem čoraz viac mladých ľudí a pevne dúfame, že tento trend bude rásť aj u nás.

Výborný kolektív hráčov, materiálna ako i trénerská podpora mladých zo strany klubu, ale aj výborné podmienky, ktoré nastali po výmene podlahy v našej telocvični (r. 2018-19) - to všetko by mohlo prispieť k tomu, aby sa pod Tatrami založila úspešná tradícia tohto pekného športu.

logologologologologologologologologologologologologologologologologologologo
Viacerí z vás poznajú bedminton iba v jeho rekreačnej podobe, a preto ste možno ani netušili, že:

• bedminton je považovaný za druhý najnáročnejší olympijsky šport (po boxe),
  • bedminton je najrýchlejší raketový šport, pretože košík po odpale môže dosiahnuť rýchlosť až 400 km/hod.,

Číňan Fu Haifeng zasmečoval košíkom (r. 2005) rýchlosťou 332 km/h. Píše sa dokonca aj o ďalšom, ešte ohurujúcejšom rekorde. Ten z bedmintonu urobil v tomto smere najrýchlejší šport planéty. Tan Boon Heong z Malajzie zasmečoval v roku 2009 rýchlosťou 421 km/h, no bolo to v rámci testovania nového typu rakiet od značky Yonex. Rekord oficiálne uznaný nebol, pretože sa neodohral počas zápasu a navyše meracie metódy neboli rovnaké ako počas oficiálnych stretnutí.

• bedminton má obrovskú popularitu hlavne v Ázii,  v Európe v ňom dominuje  Dánsko,
  • bedminton je síce individuálny, ale zároveň aj spoločenský šport,
  • bedminton sa dá hrávať v každom veku a na rôznych úrovniach,
  • bedminton je šport pre mužov a ženy a je vhodný aj pre detí.

Dôležité však je, že prináša pekné zážitky a radosť, či už pri tréningoch,
alebo samotných zápasoch.

Autori príspevku: